panacea.pl

:: Expodiet 2003
Panacea Nr 4 (5), październik 2003, strona: 9


Międzynarodowe Targi
Produktów Naturalnych,
Biologicznych i Dietetycznych w Lizbonie
EXPODIET 2003

W dniach od 28 do 30 czerwca w Lizbonie (Portugalia) odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Produktów Naturalnych, Biologicznych i Dietetycznych EXPODIET 2003. Wzorem lat ubiegłych targi zlokalizowano w olbrzymim kompleksie targowym FIL (Feiras Internacional de Lisboa), wybudowanym na Wystawę Światową EXPO ’98, zaraz nad brzegiem Tagu, w starej dzielnicy portowej.
EXPODIET kierowane są do profesjonalistów. Ponieważ jednak są największymi targami produktów naturalnych w Portugalii, są także otwarte dla szerokiej publiczności.
Niezwykłe, dla wystawców z innych krajów europejskich, godziny trwania targów (np. w niedzielę od 12.00 do 24.00) świadczą o tym, że organizatorzy zadbali o dostępność wystawy dla mieszkańców Lizbony, którzy zwyczajowo w późnych godzinach nocnych wybierają się (także z małymi dziećmi...) na najciekawsze imprezy organizowane w mieście urodzin św. Antoniego.
Wśród odwiedzających znaczną część stanowili właściciele popularnych w Portugalii sklepów dietetycznych (centro dietetico), szukający ciekawych, nowych ofert produktów naturalnych. Naturopaci, czyli osoby profesjonalnie zajmujący się prowadzeniem praktyki nutraceutycznej, które skończyły specjalne kursy w tej dziedzinie, podejmowali często z wystawcami dyskusje na temat produktów ziołowych, skuteczności produktów standaryzowanych. Znaczną ilość nowych produktów wprowadza się na rynek portugalski dzięki bezpośrednim zamówieniom składanym przez detalistów na targach.
Labofarm, reprezentowany przez portugalską firmę Biotop, przedstawił bogatą ofertę swych produktów, także nową gamę mieszanek ziołowych. Podczas degustacji herbat z melisy i rumianku chwalono doskonałą jakość produktów z Polski.

Łukasz Pawełek - Labofarm
adres tego artykułu: https://www.panacea.pl/articles.php?id=99