panacea.pl

:: Expo Europe w Amsterdamie
Panacea Nr 3 (8), lipiec 2004, strona: 33


Expo Europe w Amsterdamie
W dniach 16 i 17 czerwca br. w kompleksie targowym RAI w Amsterdamie odbyła się europejska edycja targów Natural Products Expo Europe 2004.
Organizatorzy postawili sobie za cel, by targi w Amsterdamie, podobnie jak ta sama edycja targów w Los Angeles, stały się wielkim wydarzeniem. Ponad 133 wystawców ze wszystkich krajów europejskich, USA, Kanady i Antypodów potwierdza rosnące znaczenie tej imprezy. Targi w Amsterdamie przeczą często spotykanemu twierdzeniu o słabnącej roli targów w handlowych kontaktach międzynarodowych. Odnotowano bowiem znaczną ilość nawiązanych kontaktów handlowych pomiędzy wystawcami a odwiedzającymi targi. Być może od targów w Amsterdamie zacznie się odrodzenie tej formy kontaktów?
Na marginesie targów trudno powstrzymać się Polakowi od przykrej refleksji: z targów w Ameryce wyjeżdżaliśmy z wrażeniem, że w Stanach wszystko jest największe. Z Amsterdamu wyjeżdżaliśmy ze spostrzeżeniem, że w Holandii wszystko jest brudne. I to nie tylko kanały Amsterdamu... Wolność stosowania eutanazji, małżeństwa homoseksualne oraz promocja prostytucji i homoseksualizmu - aż nadto widoczne, rażące człowieka w miejscach publicznych - zdecydowanie burzą pierwsze, miłe wrażenie komfortu: wjazdu do Europy bez kontroli paszportowej i oddechu celnika na plecach. Wyjeżdżaliśmy więc z przekonaniem, że jeśli Polska w zjednoczonej Europie ma do spełnienia ważną rolę, to nie tylko w sferze rynku, czego oczekują liberałowie z Francji i Niemiec, lecz także w sferze odrodzenia moralnego.
NPEE Logo

Łukasz Pawełek - Labofarm
adres tego artykułu: https://www.panacea.pl/articles.php?id=48