Home Szukaj Regulamin Kontakt
Menu główne
Strona główna
Prenumerata
Regulamin
Kontakt
Szukaj
Labofarm
IWLF Labofarm
Działy artykułów
Aktualności
Apiterapia
Aromaterapia
Badania
Badania kliniczne
Badania laboratoryjne
Centrum Fitoterapii
Człowiek i natura
Człowiek i środowisko
Dermatologia
Dodatki żywnościowe
Edukacja
Felieton
Forum Aptekarskie
Herbarium
Historia
Historia i tradycja
Informacja naukowa
Informacje
Kosmeceutyki
Kosmetologia
Kultura
Kwiaty
Monografie roślin leczniczych
Natura i literatura
Natura i sztuka
Naturalne stanowiska
Nauka
Nauka i terapia
Nowości
Nutraceutyki
Od wydawcy
Ogrody
Ogrody botaniczne
Opieka farmaceutyczna
Opinie
Osobliwości
Owoce
Perspektywy
Pielęgnacja
Poczet wielkich fitoterapeutów
Podróże
Polemiki
Prace badawcze
Prawo
Problemy zdrowotne
Przyroda
Rośliny lecznicze
Rośliny niebezpieczne
Rynek
Stanowiska naturalne
Suplementy diety
Sztuka
Technologia
Terapia
Tradycja
Uprawy
Warzywa
Weterynaria
Wspomnienia
Wydarzenia
Z biblioteki
Z laboratorium
Zielarstwo
Zielnik
Zioła przyprawowe
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 3
Artykuły > Aktualności > Targi

Panacea Nr 3 (4), lipiec 2003 strona: 9

Targi

Exposalud 2003

W dniach 4-6 kwietnia odbyła się w Barcelonie dziesiąta już edycja targów produktów naturalnych, dietetycznych i ekologicznych Exposalud.
Hale targowe usytuowano w kompleksie budynków z początku XX w., które zostały zaprojektowane i wybudowane na wystawę światową w 1929 r. Palacio de la Metalurgia pomieścił ponad 200 wystawców - głównie z Hiszpanii, USA, Francji, Portugalii i Włoch. Polskę reprezentował Labofarm.
Cześć wystawców stanowili producenci oraz dystrybutorzy i importerzy produktów zielarskich i dietetycznych. Nowością tegorocznej edycji był targ produktów ekologicznych i naturalnych Ecosalud, gdzie można było znaleźć dostawców ekologicznej żywności, środków odnowy biologicznej a także... zjeść ekologiczny posiłek. Targi były dedykowane publiczności "otwartej", w mniejszym stopniu profesjonalistom. W ciągu 3 dni Exposalud odwiedziło ponad 40 tysięcy osób, spośród których około 25% reprezentowało przemysł oraz dystrybucję produktów naturalnych. Dla Labofarmu była to kolejna okazja nawiązania nowych kontaktów handlowych. (red.)

Vitafoods 2003

Od 13 do 15 maja w Genewie odbyły się targi Vitafoods International 2003.
W przeciwieństwie do targów w Barcelonie, Vitafoods International są adresowane do profesjonalistów, którzy poszukują dostawców surowców, półproduktów, usług oraz wyrobów gotowych przemysłu nutraceutycznego.
Wystawcy jak i odwiedzający przyjeżdżają tu z całego świata. Duży jest udział wystawców z USA, Nowej Zelandii a także Indii i Chin. Polskę reprezentowały dwie firmy: Hasco-Lek oraz Labofarm.
Odwiedzający przyjechali głównie z Europy (Europa - ponad 90%, Azja 3,1%, USA i Kanada 2,6%, Bliski Wschód i Afryka 1,7% oraz Południowa i Centralna Ameryka, Australia i Oceania po 0,4%). Ta struktura, w porównaniu z ubiegłym rokiem, była mniej korzystna, ze względu na zagrożenie spowodowane SARS. Na Vitafoods przyjechało niewielu przedstawicieli krajów azjatyckich. Zmieniła się struktura odwiedzających z Europy. Więcej było przedstawicieli Europy Środkowej, szczególnie z krajów kandydujących do UE.
Większość osób przyjeżdżających na targi była decydentami w sprawach zakupów i zarządzania firmami, a więc takich osób, do których producent chce bezpośrednio trafić, co nie jest łatwe. Ze względu na profesjonalny charakter targów w Genewie, liczba odwiedzających ograniczyła się do 3 tysięcy osób. (red.)

przemysł nutraceutyczny - przemysł produktów i półproduktów spożywczych, których spożywanie przynosi człowiekowi korzyści zdrowotne. Przemysł ten ceniony jest szczególnie w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. W USA wartość tej żywności stanowi ok. 1/5 ogólnej wartości produkcji przemysłu spożywczego. Przewiduje się, że w 2010 r. żywność funkcjonalna będzie stanowić 20% artykułów spożywczych sprzedawanych w Europie. Zdaniem zmarłego w tym roku prof. Witolda Lutomskiego w III tysiącleciu żywność prozdrowotna, jej suplementy i leki roślinne stanowić będą integralny system ochrony zdrowia.Najczęściej czytane
Zioła na choroby...
Ruszczyk kolczast...
Fitoterapia w cho...
Reumatoidalne zap...
Selen - pierwiast...
Lucerna - niedoce...
Nadciśnienie tę...
Mniszek lekarski
Propolis, mleczko...
Rośliny leczą b...
Pomarańcza
Wąkrota azjatyck...
Kora dębu i dęb...
Polifenole rośli...
Forum Naukowe W G...
Ostropest plamist...
Zioła na dziecie...
Czosnek - Antybio...
Rumianek
Zioła dla niemow...
Reklama
IWLF Labofarm Centrum Fitoterapii Panacea na poczcieApteka ziołowa
Nasze leki
IWLF Labofarm IWLF Labofarm IWLF Labofarm
Facebook Panacea