Home Szukaj Regulamin Kontakt
Menu główne
Strona główna
Prenumerata
Polityka Prywatności
Regulamin
Kontakt
Szukaj
Labofarm
IWLF Labofarm
Działy artykułów
Aktualności
Apiterapia
Aromaterapia
Badania
Badania kliniczne
Badania laboratoryjne
Centrum Fitoterapii
Człowiek i natura
Człowiek i środowisko
Dermatologia
Dodatki żywnościowe
Edukacja
Felieton
Forum Aptekarskie
Herbarium
Historia
Historia i tradycja
Informacja naukowa
Informacje
Kosmeceutyki
Kosmetologia
Kultura
Kwiaty
Monografie roślin leczniczych
Natura i literatura
Natura i sztuka
Naturalne stanowiska
Nauka
Nauka i terapia
Nowości
Nutraceutyki
Od wydawcy
Ogrody
Ogrody botaniczne
Opieka farmaceutyczna
Opinie
Osobliwości
Owoce
Perspektywy
Pielęgnacja
Poczet wielkich fitoterapeutów
Podróże
Polemiki
Prace badawcze
Prawo
Problemy zdrowotne
Przyroda
Rośliny lecznicze
Rośliny niebezpieczne
Rynek
Stanowiska naturalne
Suplementy diety
Sztuka
Technologia
Terapia
Tradycja
Uprawy
Warzywa
Weterynaria
Wspomnienia
Wydarzenia
Z biblioteki
Z laboratorium
Zielarstwo
Zielnik
Zioła przyprawowe
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 4
Artykuły > Od wydawcy > Od wydawcy

Panacea - Leki ziołowe nr 1 (62), styczeń - kwiecień 2018 strona: 3

Od Wydawcy

Panaceum to - według grecko-rzymskiej tradycji - uniwersalny, pochodzący z natury środek, przywracający zdrowie i zapewniający dobre samopoczucie, a nawet szczęście. To niezawodny lek na wszelkie choroby i schorzenia. Odwieczne pragnienie odkrycia takiego leku sprawiło, że Grecy upersonifikowali te tęsknoty. W ich mitologii występuje bogini Panakeja (po łacinie Panacea, stąd panaceum), córka Asklepiosa - boga i lekarza doskonałego (rzymskim odpowiednikiem Asklepiosa był doskonale znany farmaceutom Eskulap). Te tęsknoty inspirują od tysięcy lat lekarzy (przedtem medyków) i farmaceutów (przedtem zielarzy) do wszechstronnych badań i poszukiwań. Jedno wiemy już na pewno: współczesna nauka dokonała weryfikacji prozdrowotnej mniej niż 10% dostępnych na Ziemi zasobów natury! Nasza wyobraźnia pyta: co się kryje w tych ponad 90 procentach?!
Już od czasów Nerona stosowano jako panaceum teriak (po polsku driakiew), składający się z 89 składników roślinnych, zwierzęcych i mineralnych. Driakiew nie spełniła wymogów leku uniwersalnego, ale podtrzymała marzenia. Od średniowiecza znany był eliksir vitae (eliksir życia), złożony z 44 składników i przepisywany na wszelkie problemy zdrowotne - od braku apetytu, poprzez ataki histerii, na epilepsji kończąc...
Prof. Halina Strzelecka w "Encyklopedii zielarstwa i ziołolecznictwa" (2000), pod hasłem "panaceum" pisze: "Obecnie wiadomo, że leku skutecznego na wszystkie choroby nie da się otrzymać". Pani Profesor ma wielki autorytet i opiera się na podstawach naukowych, a jednak... Ja - farmaceuta i założyciel Labofarmu - podtrzymuję odwieczne tęsknoty i marzenia o odkryciu panaceum.
Tymczasem sięgajmy po swoiste panacea - jeszcze niedoskonałe, ale nie do przecenienia! Wierzę, że swoistym panaceum naszych czasów - teriakiem i eliksirem życia 1 ćwierci XXI wieku - może być nie jeden środek, lecz gama leków roślinnych, przeznaczonych do racjonalnej fitoterapii i suplementów diety (przy wszystkich zastrzeżeniach odnośnie do ich nieuzasadnionego utożsamiania z lekiem), stosowanych w ramach opieki farmaceutycznej.
W ciągu 30 lat działalności Labofarm wprowadził na rynek farmaceutyczny zestaw 50 leków roślinnych i ponad 30 suplementów diety, przygotowany w taki sposób, aby możliwe było skuteczne i bezpieczne leczenie i zapobieganie w różnych przypadkach powszechnie występujących schorzeń. Opublikowano ostatnio informacje o zorganizowanej w Brukseli konferencji na temat "wolności morfologicznej". Jej celem jest wdrożenie technologii medycznej, która poprzez "przezczaszkową stymulację magnetyczną" (transcranial magnetic stimulation) ma wyeliminować negatywne odczucia i zapewnić człowiekowi nieustającą przyjemność. Współczesne "panaceum"? Raczej groźny eksperyment! Wolę polegać na kontrolowanych, wiarygodnych lekach i suplementach diety Labofarmu. Wiem, że prawidłowo stosowane, mogą służyć niemal jak panaceum, a przy tym wszystkim są bezpieczne.

mgr farm. Tadeusz Pawełek
Starogard Gd. - Gdańsk

Najczęściej czytane
Zioła na choroby...
Ruszczyk kolczast...
Fitoterapia w cho...
Reumatoidalne zap...
Selen - pierwiast...
Lucerna - niedoce...
Mniszek lekarski
Nadciśnienie tę...
Propolis, mleczko...
Rośliny leczą b...
Pomarańcza
Wąkrota azjatyck...
Kora dębu i dęb...
Polifenole rośli...
Forum Naukowe W G...
Ostropest plamist...
Zioła na dziecie...
Czosnek - Antybio...
Rumianek
Zioła dla niemow...
Reklama
IWLF Labofarm Centrum Fitoterapii Panacea na poczcieApteka ziołowa
Nasze leki
IWLF Labofarm IWLF Labofarm IWLF Labofarm
Facebook Panacea